SEARCH
 

Banquet Photos 2009

Banquet Photos

Alpine District, Bonneville Elementary, Debra R. Gehris, debra.gehris [at] msn [dot] com(E-mail )

Banquet Photos

Cache District, Sky View High School, Edward Lee Cottle, Ed.Cottle [at] cache [dot] k12 [dot] ut [dot] us(E-mail)

Banquet Photos

Charter Schools, Wasatch Peak Academy, Andrea Johnson, facerandrea [at] yahoo [dot] com(E-mail)

Banquet Photos

Daggett District, Flaming Gorge Elementary, Shay Mosley, smosley [at] dsdf [dot] org(E-mail )

Banquet Photos

David District, Fairfield Junior High, Carla J. Money, cmoney [at] dsdmail [dot] net(E-mail )

Banquet Photos

Emery District, Emery High School, James R. Nelson,
nelsonj [at] main [dot] ehs [dot] emery [dot] k12 [dot] ut [dot] us(E-mail)

Banquet Photos

Grand District, Helen M. Knight, Intermediate, Bonnie Jean Eardley, jeaneardley [at] yahoo [dot] com(E-mail )

Banquet Photos

Granite District, Olympus High School, David Ray Barton, UTOY Finalist,
bartonr7 [at] comcast [dot] net(E-mail )

Banquet Photos

Jordan District, Bluffdale Elementary, Karen H. Gorringe, UTOY Second Runner Up, karen.gorringe [at] jordan [dot] k12 [dot] ut [dot] us (E-mail)

Banquet Photos

Logan District, Ellis Elementary, Robyn Hansen, robynh [at] sisna [dot] com(E-mail )

Banquet Photos

Millard District, Fillmore Elementary, Brenda Robinson, UTOY Finalist,
brenda.robinson [at] m [dot] millard [dot] k12 [dot] ut [dot] us(E-mail)

Banquet Photos

Murray District, Hillcrest Junior High, Crystal Fish, UTOY 1st Runner-Up,
cfish [at] murrayschools [dot] org (E-mail)

Banquet Photos

Nebo District, Riverview Elementary, Sharla N. Thomas, sharla.thomas [at] nebo [dot] edu(E-mail )

Banquet Photos

Ogden District, Ogden High, Christine Heslop, heslc [at] yahoo [dot] com(E-mail)

Banquet Photos

Provo District, Lakeview Elementary, Tracee Arney,
traceea [at] provo [dot] edu (E-mail)

Banquet Photos

Salt Lake District, Dilworth Elementary, Sharon Gallagher-Fishbaugh, UTOY Winner, sharon.gallagher-fishbaug [at] slc [dot] k12 [dot] ut [dot] us(E-mail)

Banquet Photos

San Juan District, La Sal Elementary, Shelly S. Thayn, sthayn [at] sanjuanschools [dot] org(E-mail )

Banquet Photos

Tooele District, Dugway High, Joseph Blaine Schofield, Bschofield [at] tooelesd [dot] org (E-mail )

Banquet Photos

Uintah District, Davis Elementary, Kathy Anderson, kathy.anderson [at] uintah [dot] net(E-mail )

Banquet Photos

Wasatch District, Midway Elementary, Brent D. Burnham, UTOY Finalist,
bb2106 [at] wasatch [dot] edu(E-mail)

Banquet Photos

Wayne District, Wayne High School, Eric A. Gubler,
eric.gubler [at] wayne [dot] k12 [dot] ut [dot] us(E-mail)

Banquet Photos

Weber District, Freedom Elementary, Lannis Haldeman, lhaldeman [at] weber [dot] k12 [dot] ut [dot] us(E-mail)

Banquet Photos

Utah Schools for the Deaf and Blind, Victoria Pitcher,
vickyp [at] usdb [dot] org(E-mail)

Banquet Photos

Christine Kearl, Keynote Speaker, Utah Deputy for Education, Governor Huntsman's Office

Banquet Photos

Hal Adams, Grand District, 2008 Utah Teacher of the Year

Banquet Photos

Karen Gorringe, Jordan District, 2009 2nd Runner Up, Recipient of $3,000

Banquet Photos

Crystal Fish, 2009 1st Runner Up, Recipient of $5,000

Banquet Photos

Sharon Gallagher-Fishbaugh, 2009 Winner, Recipient of $10,000, She will compete in the National Teacher of the Year Program!

Banquet Photos

SMART Technologies, Michael Kemp, 2009 Sponsor

Banquet Photos

PC Laptops, Dan Young, 2009 Sponsor

Banquet Photos

Audio Enhancement, Terri Barrett, 2009 Sponsor

Banquet Photos

Runner Up

Banquet Photos

Second Runner Up